Szkoła Podstawowa nr 34
w Białymstoku im. gen. Józefa Zachariasza Bema
Dzwonki
Lekcja 1 8.00-8.45
Lekcja 2 8.55-9.40
Lekcja 3 9.50-10.35
Lekcja 4 10.45-11.30
Lekcja 5 11.50-12.35
Lekcja 6 12.55-13.40
Lekcja 7 13.45-14.30
Lekcja 8 14.35-15.20
Lekcja 9 15.25-16.10
Skład Samorządu Uczniowskiego
- 06 październik 2011
- Autor: Super User
- Odsłony: 8218
Rok Szkolny 2020/2021
Nowy rok szkolny przyniósł kolejne zmiany. Zmienił się opiekun i ogłoszono termin wyborów do Samorządu Szkolonego. W szranki stanęli uczniowie klas V – VIII. Kandydaci na przyszłych samorządowców przygotowali plakaty ze swoim programem wyborczym. Uczniowie z zainteresowaniem czytali propozycje wywieszone na gazetce obok sali 108.
Nadszedł 25.09.2020r. - dzień wyborów. Uczniowie wybierali spośród 11 zgłoszonych kandydatów. Bardzo szybko na czoło wysunęli się uczniowie klas VIII i to oni w tym roku szkolnym będą w uczniowskich władzach.
Skład Samorządu Uczniowskiego:
1. Weronika Palewicz kl. VIII a – przewodnicząca
2. Szymon Petelczyc kl. VIII a – zastępca
3. Karol Storonowicz kl. VIII b - zastępca
4. Aleksandra Wasilewska kl. VIII b
5. Wiktoria Gabrel. kl. VIII a
6. Marta Król kl. VII d
7. Martyna Adamowicz kl. VI c
8. Zofia Ryszczuk kl. VIII a
9. Julia Banaszek kl. VII b
10. Anna Choromańska kl. VII b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy wytrwałości i optymizmu w pracy na rzecz społeczności szkolnej.
Opiekun SU Małgorzata Okuła
Samorząd działający w SP 34 organizuje różne akcje i imprezy, które motywują uczniów do pracy na rzecz innych oraz kształtują postawy patriotyczne. Część działań wynika z przygotowanego wcześniej planu (wiele z nich jest już stałym elementem działalności ), pozostałe są efektem aktywności dzieci i potrzeb społeczności lokalnej.
6 grudnia przypomina nam wszystkim ze zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Mali i duzi lubią dostawać prezenty. W tym roku, zamiast poczty mikołajkowej Samorząd Uczniowski zachęca do wybrania prezentów on – line:
https://view.genial.ly/5fc2bf2345f1430d9d71d283/interactive-image-mikolajki-tuz-tuz
A to propozycja prezentów od Emmy z zerówki:
Bohaterem naszego wywiadu jest Pan Jacek Pronobis, od września Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Białymstoku
Co może Pan powiedzieć o naszej szkole po dwóch miesiącach od objęcia funkcji dyrektora?
Szkoła jest bardzo dobra, z dużymi możliwościami. Chciałbym tylko, aby nasza młodzież chętniej brała udział w licznych zajęciach dodatkowych przez nią organizowanych, szczególnie klasy siódme i ósme , ponieważ to one będą wkrótce zdawać ważne egzaminy, które wpłyną na ich dalszą drogę życiową. Nauczycieli mamy miłych, wyrozumiałych i wymagających, widać, że są specjalistami w tym, co robią i można na nich polegać. Nasi uczniowie powinni więc korzystać z ich umiejętności przekazywania wiedzy.
Czy w takim razie trudno być dyrektorem szkoły takiej jak nasza?
Raczej nie. Szkoła, tak jak każda, ma plusy i minusy. W każdej są też świetni uczniowie, także ci, którzy mają jakieś trudności i wymagają większego nakładu pracy i zainteresowania ze strony nauczycieli. Myślę, że udało mi się już nawiązać dobry kontakt z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców oraz wypracować priorytety w celu podniesienia jakości pracy szkoły.
Jaki wizerunek SP 34 zamierza Pan stworzyć, obejmując stanowisko dyrektora?
Chciałbym, aby nasza szkoła liczyła się w mieście pod względem nauki, ale była też postrzegana jako placówka, która pomaga uczniom z różnymi problemami. Chciałbym stworzyć szkołę, która odpowiadałaby nowym warunkom jakie umożliwia XXI wiek, a jednocześnie dawała gwarancję bezpiecznego, przyjaznego, niestresującego środowiska.
Aby była zadbana i kolorowa, ukierunkowana na potrzeby ucznia, jego środowiska rodzinnego i lokalnego. By była szkołą samodzielnego twórczego życia, w której uczeń ma wszechstronnie się rozwijać, być rozumiany, lubiany i szanowany. Poza tym szkoła musi dobrze znać środowisko ucznia i zawsze pomagać, jeśli jest taka potrzeba. Szkoła ma nie tylko uczyć i wychowywać, ale też bawić, organizować czas wolny i stwarzać warunki do pełnego rozwoju psychicznego, fizycznego, poznawczego oraz emocjonalnego poprzez zapewnienie bazy do uprawiania różnorodnych form aktywności uczniów, szczególnie zajęć sportowych , artystycznych i językowych.
A jak długo pracuje Pan w zawodzie nauczyciela?
Od 1990 roku.
Jaki przedmiot należał do Pana faworytów , gdy był Pan w naszym wieku?
Zdecydowanie wychowanie fizyczne. Nie przepadałem jednak za przedmiotami humanistycznymi.
W takim razie jaka dyscyplina sportowa pasjonuje Pana dziś ?
Najbardziej lubię piłkę siatkową oraz pływanie.
Kto jest dla Pana największym autorytetem?
Jan Paweł II... Był on człowiekiem budzącym zaufanie, mającym wpływ na zachowanie i sposób myślenia innych ludzi. Miłością nawracał serca, dawał pokój ludzkości. Był szeroko tolerancyjny, nie tylko wobec wszystkich narodowości, ale także ludzi innej wiary i poglądów.
Proszę dokończyć zdanie: Lubię uczniów, którzy...
są ambitni, sympatyczni, weseli, dowcipni i sprawiają , że na lekcjach nie jest nudno. Ponadto są sobą, potrafią uzasadnić swoje zdanie, mają własne poglądy i nie „ grają” pod publikę.
Pana wymarzony samochód to ...
na przykład, Audi Q5, Jeep Grand Cherokee, czyli samochód duży, z silnikiem o dużej pojemności, wygodny, komfortowy i bezpieczny.
Na koniec pytanie dotyczące filmów. Co najchętniej Pan ogląda w wolnym czasie?
Mój ulubiony gatunek filmowy to polskie komedie.
Czy w takim razie ma Pan ulubionego aktora?
Jest wielu bardzo dobrych aktorów, ale szczególnie cenię Cezarego Pazurę. To świetny artysta, ale również kabareciarz...
Jakiej ważnej rady udzieliłby Pan dziś młodym ludziom?
Przede wszystkim, aby odważyli się być mądrymi, poszukującymi, dociekliwymi i otwartymi. By odkrywali to, co można odkryć, konsekwentnie dążyli do wyznaczonego przez siebie celu, by budowali w sobie motywację, gdyż wtedy nauczą się wszystkiego i będą to robić z przyjemnością. By byli kreatywni, rozwijali w sobie potrzebę doskonalenia i poszerzania wiedzy oraz umiejętności, bo rynek pracy poszukuje ludzi, którzy potrafią się uczyć , a także pracować w zespole. Aby zdobywali doświadczenie, także ucząc się na błędach i rozwijali własne kompetencje: wiedzę (wiem, co mam robić), umiejętności (potrafię to zrobić), a także postawę (chcę to zrobić).
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i życzymy powodzenia w realizacji planów.
Wywiad przeprowadziły uczennice z Samorządu Uczniowskiego -
Hania Gisztorowicz i Julia Wołosik
Szkoła Podstawowa nr 34 im. gen. Józefa Zachariasza Bema w Białymstoku ul. Pogodna 12 15 - 354 Białystok tel. (085) 742 41 31; fax. (085) 744 08 59